Titulinis / Naujienos / Administracija / Atributika / Istorija / Ugdymas / Popamokinė veikla / Mokytojai / Mokiniai / Tvarkaraščiai / Pasiekimai / Bendradarbiavimas / Vidaus auditas / Muziejus / Biblioteka / Albumas / Nuorodos / Darbuotojų atlyginimai / Dokumentai

 

RUGSĖJIS VĖL SUKVIETĖ Į MOKYKLĄ

Dar vasaros spalvomis žėrintis, saulės spinduliais dosnus rugsėjis vėl sukvietė visus į klases. Šiemet „Volungės“ pagrindinės mokyklos  duris pravėrė beveik aštuoni šimtai 1–10 klasių mokinių. Kaip ir kasmet, mokyklos stadionas aidėjo nuo sveikinimo žodžių, posmų, dainų, šokių, nuotaikingo ir džiugaus šurmulio. Ši šventė ypatinga ir tuo, kad buvo pašventinta naujoji mokyklos vėliava, o senoji, 17 metų plazdėjusi mokyklos ir miesto renginiuose, iškilmingai perduota saugoti į mokyklos muziejų.

Siekti naujų aukštumų, negęstančios energijos, optimizmo, kūrybiškumo linkėjo visi kalbėjusieji: ir svečiai, ir mokytojai. O dešimtokų sveikinimo žodį palydėjo aukštai į dangų iškilę balionai – nerūpestingos vaikystės ir svajonių palydovai.

 


„ČIA LIKO MŪSŲ GRAŽIAUSIAS LAIKAS, KURIO, ATRODO, BUVO TIEK MAŽAI“

...tokiais dainos žodžiais atsisveikino su mokykla dešimtokai Paskutinio skambučio šventėje gegužės 30-ąją.

Ši šventė kasmet ir graudi, ir iškilminga, ir kartu optimistiška. Miesto gimnazijas papildys gausus būrys neeilinių mokinių. Ši laida, kaip pastebėjo mokyklos direktorius L.Gailius, garsėjo geraisiais vedliais – puikiais organizatoriais, daugelio renginių, akcijų, projektų sumanytojais ir vykdytojais, gabiais mokiniais, įvairių olimpiadų laimėtojais ir prizininkais. Išskirtinės pagarbos verta mūsų mokyklos mokinių taryba, kurios pagrindą sudarė dešimtokai su pirmininke Samanta priešakyje. Gausiais plojimais buvo palydėti dešimtokai, kuriuos direktorius apdovanojo padėkos raštais už indėlį į mokyklos kultūrinį gyvenimą bei mokyklos garsinimą mieste.

Nuotaikingais filmuotais vaizdais, linksmomis užduotimis bei šmaikščiomis nominacijomis dešimtokus pasveikino devintokai. Prasmingų žodžių nepagailėjo visų dešimtų klasių auklėtojos, linkėjusios gyvenime neskubėti dėti taškų, nepasikliauti šauktukais; ieškoti kuo įvairesnių spalvų gyvenimo paletėje; sugebėti padaryti pauzę, sustoti ir įsiklausyti į save, ieškoti aplinkoje harmonijos; patarusios, kad svarbu ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti, ne tik klausyti, bet ir išgirsti...

Sėkmingai įsilieti į kitų mokyklų gyvenimą, būti matomiems savo nuveiktais darbais, nepamiršti pirmosios mokyklos – „Volungės“, – tokiais linkėjimais palydėjo savo mažuosius abiturientus visa mokyklos bendruomenė, gausiai susirinkusi tą dieną aktų salėje.                                                                                     


 

CHORŲ FESTIVALYJE – AKCIJOJE „LIETUVOS BERNIUKAI PRIŠ SMURTĄ IR NARKOMANIJĄ“ – IR MŪSŲ MOKYKLOS JAUNIEJI DAINININKAI

Mūsų mokyklos berniukų choras, vadovaujamas muzikos mokytojos metodininkės A. Šmigelskienės, gegužės 22 dieną dalyvavo XII tarptautiniame berniukų chorų festivalyje – akcijoje „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“. Tęsdamas gražią kelionę per didžiuosius Lietuvos miestus, šiais metais festivalis vyko Kaune šventės „Hanza Kaunas 2011“ metu.

Berniukų chorų festivalis – tęstinis projektas, nuo 2000 m. kasmet rengiamas įvairiuose Lietuvos miestuose. Mūsų jaunieji dainininkai šiame festivalyje taip pat ne naujokai, dalyvauja jau trečią kartą: 2009 m. dainavo Marijampolėje, o 2010 m. – Vilniuje. Šiemet kauniečiams ir mieto svečiams koncertavo jungtinis choras – trisdešimt šeši jaunučių, berniukų ir jaunuolių chorai – daugiau nei 1000 dalyvių.

Projektu norima atkreipti visuomenės dėmesį į berniukų  meninį užimtumą, laisvalaikio kultūrą, kūrybiškos asmenybės ugdymą. Dainuojantys vaikai auga dvasingesni, jautresni. Todėl stengiamasi kuo daugiau berniukų įtraukti į chorinį judėjimą, atitraukti juos nuo blogos gatvės įtakos, smurto ir narkomanijos pavojų.

 

1-5 klasių berniukai, kuriems patinka dainuoti, nuo rugsėjo mėnesio kviečiami papildyti mokyklos berniukų choro gretas.

 

 


BAIGĖSI ŠAUNIAUSIOS KLASĖS RINKIMAI

Gegužės 25 dieną įvyko lemiamas Šauniausios klasės rinkimų etapas. Šįkart mokiniai savo jėgas ir ištvermę demonstravo sporto rungtyse. Dalyviai bėgo ratą aplink stadioną, mėtė baudas ir varžėsi estafetėje. Šį etapą nedidele taškų persvara laimėjo 8c klasė. Nuo jos nedaug atsiliko ir 8a klasė. Treti liko 9a klasės dalyviai.

Visus mokslo metus trukusiame konkurse mokiniai parodė įvairius gebėjimus: šoko, vaidino, dainavo, sportavo, varžėsi mokslo žinių srityse. Ne vienos klasės pasirodymai stebino originalumu, kūrybiškumu, žaismingumu.

Susumavus visų etapų rezultatus, šiais metais Šauniausia klase tapo 8c klasė. Kitos prizinės vietos atiteko taip pat aštuntokams: 8a kl. – II vieta ir 8b kl.– III vieta.

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS – 8c KLASĘ!

 


SVEIKINAME!

Sveikiname mūsų mokyklos tarybą laimėjus Metų mokinių tarybos nominaciją tarp Alytaus miesto mokyklų ir gimnazijų.

 

Jūs šaunuoliai!


Kviečiame mokytis „Volungės“ pagrindinėje mokykloje!

 

Alytaus „Volungės“ pagrindinė mokykla kviečia mokytis ir laukia tėvų ar vaiko globėjų prašymų dėl būsimųjų priešmokyklinukų ir būsimųjų pirmokų priėmimo į mokyklą.

 

Kviečiame ateiti ir susipažinti su mokykla

Adresas: Volungės g. 2

Telefonai pasiteirauti: (8 315) 71817 – raštinės,

(8 315) 70370 – direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 


MOKYKLOS DIENA – NUOTAIKINGA IR SPALVINGA

„Mes – „Volungės“ vaikai“ – skelbė plakatas ant mokyklos paradinių durų gegužės 5–ąją. Ši diena – MOKYKLOS DIENA – pakili, nuotaikinga, spalvinga, linksma.

Šaligatvyje prieš mokyklą akį traukė spalvinga ir išraiškinga mokinių plakatų paroda „Mano mokykla“. Penktų–šeštų klasių mokiniai ne tik išmėgino jėgas virvės traukimo varžybose, bet ir dalyvavo draugystės balionų akcijoje „Į dangų“. Aukštai į padangę pakilo balionai, kartu nusinešdami ir mokinukų palinkėjimus savajai mokyklai.

Džiugu, kad kasmet į mokyklą sugrįžta buvusieji mokiniai – jei ne patys , tai savo darbais. Šįkart žiūrėjome Jotvingių gimnazijos teatro studijos spektaklį, sukurtą pagal buvusio mūsų mokinio J. Lingevičiaus kūrybą. Rimtas, aktualias tėvų–vaikų, savęs ieškojimo , jaunimo problemas keliantis spektaklis nepaliko abejingų.

Jau tradicija tapo metų nominacijų skelbimas ir apdovanojimai. Gausus būrys mokinių buvo apdovanotas už mokyklos garsinimą, už pasiekimus įvairiose olimpiadose bei už puikius mokymosi rezultatus.

Drąsiai galima teigti, kad „Volungės“ vaikai tikrai yra šaunūs ir myli savo mokyklą.

 


ANGLŲ KALBOS SAVAITĖS RENGINIAI

Balandžio 12–15 dienomis mokykloje vyko anglų kalbos savaitė, kurioje buvo pristatyta įvairių renginių.

Savaitė prasidėjo viktorina 7 klasių mokiniams „Let‘s talk“. Joje mokiniai parodė savo įgūdžius ir gebėjimus bendrauti įvairiose situacijose.

Balandžio 13 dieną pradinėje mokykloje vyko viktorina 2–4 klasių mokiniams. Aštuntokai savo žinais parodė konkurse „Who is the best“.

Renginių savaitę vainikavo pasakų popietė „Welcome to Fairyland“. 5–7 klasių mokiniai išradingai ir kūrybingai suvaidino įvairių pasakų inscenizacijas, įsijautė į skirtingų personažų vaidmenis. Tuo pat metu vyko piešinių paroda–konkursas, susijęs su pasakų popiete.

Popietės pabaigoje aktyviausi dalyviai, konkursų nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais, rėmėjų atminimo dovanėlėmis.

 


MATEMATIKŲ PUIKŪS PASIEKIMAI NE TIK MOKYKLOJE, BET IR MIESTE

Balandžio 6 dieną 15 val. Alytaus Putinų gimnazijoje įvyko 10 klasių mokinių matematikos komandinė olimpiada. Olimpiados tikslai: skatinti mokinių domėjimąsi matematika, mokyti dirbti komandoje, ugdyti mokinių matematinę mąstyseną ir kūrybinius gebėjimus. Komandinėje olimpiadoje dalyvavo Alytaus miesto pagrindinių mokyklų 10 klasių ir gimnazijų II klasių mokiniai. Kiekvienai komandai buvo pateikta po 10 uždavinių. Rezultatai pranoko visus lūkesčius. „Volungiečiai“ buvo sumaniausi ir iškovojo I vietą. Komandą sudarė: Rakauskas Tomas iš 10a kl.(mokytoja R. Biekšienė), Česonis Evaldas ir Česnauskytė Aušra iš 10c kl. (mokytoja D. Bambalienė), Marcinkevičiūtė Alma ir Bražinskaitė Rugilė iš 10d kl. (mokytoja D. Žemaitienė.

Balandžio 8 dieną po pamokų aktų salėje vyko septintų klasių matematikos komandinė olimpiada, kurioje dalyvavo penkios komandos. Susumavus gautus rezultatus, paaiškėjo, kad I vietą užėmė 7a kl. komanda (76 taškai). II vieta pasidalino 7d ir 7e kl. komandos (66 taškai) ir III vieta atiteko 7b kl. komandai (56,5 taško).

 


„MINTIMIS SU ČIURLIONIU“

„Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta“ – šiais Mikalojaus Konstantino Čiurlionio žodžiais mokykloje prasidėjo integruota dailės, literatūros, muzikos popietė „Mintimis su Čiurlioniu“, skirta 100-osioms dailininko ir kompozitoriaus mirties metinėms paminėti.

Skambant Čiurlionio muzikos kūriniams, mokinai stebėjo vaizdo medžiagą, drauge su mokytojais analizavo Čiurlionio kūrybą, aptarė eksponuojamus įvairių klasių mokinių plastinės raiškos darbus, kurtus dailininko kūrinių motyvais.

10a klasės mokinai deklamavo S. Nėries poeziją. Dešimtokai Sandra ir Dovydas pristatė savo kūrybos interpretacijas.

Dėkojame mokytojoms D. Šalaševičienei, V. Ražanauskienei, A. Šmigelskienei, S. Pledienei, padėjusioms pasirengti popietei.

Kviečiame aplankyti parodą – ekspoziciją „Čiurlionio kūrinių motyvais“, kuri veikia dailės kabinete.

 


SVEIKINAME!

Dėkojame mūsų mokyklos komandai, Alytaus Jaunimo centre šeštajame madų šou „ERDVĖ‘11“ laimėjusiai I vietą.

 

Džiaugiamės, kad jūsų dėka „Volungė“ ir vėl pačiomis ryškiausiomis spalvomis sužibėjo miesto mokykliniame gyvenime.

Mes ir vėl geriausi!

 


AČIŪ! AČIŪ! AČIŪ!

Dėkojame mūsų mokyklos komandai:

 

Laurai Čiginskaitei

Gretai Pledaitei

Elonai Sketerskaitei

Evaldui Česoniui

Deivydui Gaidžiui

Tomui Rakauskui

 

už laimėtą garbingą II vietą Alytaus miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų konkurso II etape „Žinių konkursas”.

 

Mes ir vėl galingai pasipriešinome miesto gimnazijoms!

 

Ačiū jums, kad dar kartą įrodėte, jog „volungiukai” ne tik gražiai gieda...

 

 


„VOLUNGĖ“ –  ŠAUNIAUSIA MIESTO MOKYKLA!

Sveikiname mokyklos mokinių tarybos komandą Alytaus televizijos ir miesto mokinių tarybos organizuotame konkurse laimėjusią  I vietą ir iškovojusią pagrindinį 5000 litų prizą.

 Džiaugiamės, kad pavyko įrodyti, jog galime sėkmingai varžytis su miesto gimnazijomis bei kitomis miesto pagrindinėmis mokyklomis. Šešiuose konkurso turuose mokyklų komandoms teko įrodyti savo gebėjimus: dainuoti, šokti, kurti, sportuoti, pademonstruoti aktorinį meistriškumą pristatant literatūrinę kompoziciją ir parodyti istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros žinias. Sėkmingą volungiečių komandos pasirodymą lėmė puikus mokinių tarybos organizuotumas bei iniciatyvumas, mokytojų pagalba, bendruomenės palaikymas ir begalinis noras garsinti „Volungės“ vardą mieste.

 Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie pergalės!

 


 

Mokykla dalyvauja projekte „Drąsinkime ateitį“ – bendrojo lavinimo mokyklos bendruomenės ir aktyviosios bei pavyzdinės visuomenės dalies integracija

 

Projekto tikslas – inicijuoti AKTYVIAUSIOS ir kartu PAVYZDINĖS visuomenės dalies atstovų dalyvavimą bendrojo lavinimo mokyklų gyvenime, būtent: per savo asmeninį visuomenėje jau įrodytą pavyzdį DRĄSINTI savo buvusios mokyklos dabartinius mokinius siekti kilnių asmeninių ar visuomeninių tikslų, gerų darbo rezultatų pasirinktoje veiklos srityje.

http://www.drasinkimeateiti.lt/

 


 

Skaitykite Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos elektroninį žurnalą  internete http://ejournal.emokykla.lt/lit4

 

Vyr. redaktorė Rasa Naujalienė

 

 

 

Alytus 2011 m.