Projekto veikla

APIE RUDENĮ – LINKSMAI

Lapkričio 27 d. progimnazijos aktų salėje į gamtamokslinę popietę ,,Apie rudenį – linksmai“ susirinko antrokai iš 7 miesto mokyklų. „Volungės“ progimnazijos antrokai nusprendė draugiškai pasivaržyti ir pasidalinti žiniomis su vaikais iš šv. Benedikto gimnazijos, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Dainavos, Likiškėlių, Panemunės ir Vidzgirio progimnazijų. Šventės metu mokiniai ne tik atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliko užduotis, bet dar ir degustavo uogienes, demonstravo savo vikrumą, kūrė kompozicijas iš džiovintų lapų, šoko, dainavo, grojo.

Atliekant praktines užduotis mokiniai aktyviai dirbo gamtamoksliniame kabinete. Praktiškai naudodami projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ priemones vaikai svėrė, matavo, stebėjo ir analizavo tyrimų išvadas.

Mokinius ,,rudens takais“ vedė pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Vilija Česnauskienė ir Rūta Pavasarienė.

PIRMOJI PAŽINTIS SU CHEMIJA

Vasario 28 d. mūsų mokyklos ketvirtokai įgijo labai įdomią patirtį – sužinojo, kas yra chemijos mokslas. Kadangi tai labai sudėtinga ir rimta mokslo sritis, jos mokykloje pradedama mokytis tik vyresnėse klasėse. O pradinukai ,,prisiliesti“ prie šio mokslo galėjo pasinaudoję kultūros pasu. Jie dalyvavo integruotoje  pamokoje ,,Menas ir chemija“, kurios metu susipažino su įvairiomis cheminėmis medžiagomis ir eksperimento būdu išmoko nustatyti jų rūgštines arba šarmines savybes. Bandymai padėjo sužinoti, kad Cola yra stipriai rūgštinis gėrimas ir žalingas mūsų organizmui. Mokiniai pamėgino išgauti ir chemiškai neutralius junginius.

Mokytoja džiaugėsi, kad „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“ projekto dėka gautos priemonės leidžia praplėsti ugdymo turinį ir formas, o vaikams eksperimentai ir praktinė veikla yra įdomi, patraukli, naudinga.

Užsiėmimo pabaigoje vaikai tas pačias chemines medžiagas panaudojo tapyboje ir sukūrė daug puikių darbelių. Iš užsiėmimo visi skirstėsi nenoriai. Ketvirtokus chemijos mokslas tikrai užbūrė!