Gimtosios kalbos grožis

Vasario 29 dieną progimnazijos skaitykloje vyko lietuvių kalbos dienoms skirta pamoka, kurioje dalyvavo 4b klasės mokiniai.

Bibliotekininkė Irena Šimkienė ketvirtokams pasakojo apie kalbos kilmę, nelengvą gimtosios kalbos išsaugojimo kelią bei jos išskirtinumą pasaulio kalbų tarpe.

Pamokos metu  mokiniai skaitė bei deklamavo lietuvių poetų  eilėraščius apie kalbą, klausėsi tarmiškai sekamos aukštaičių melų pasakos bei muzikinio įrašo „Skambioji kalba“ pagal vaikų poeto Anzelmo Matučio eiles.

Ketvirtokai miklino liežuvius, skaitydami žodžius iš kito galo, spėliojo įvairių juokaujamųjų posakių ir priežodžių reikšmes. Sužinojo kokie yra rašytojų Selemono Paltanavičiaus, Neringos Vaitkutės, Ilonos Ežerinytės, Virgio Šidlausko,  Kęstučio Kasparavičiaus mėgstamiausi žodžiai ir kur rašytojai juos ,,randa“. Po to  ekrane rašė jiems gražiausius lietuviškus žodžius. Ar sunku mokytis lietuvių kalbos savo mintis išsakė klasėje besimokanti ukrainietė Ana.