Pradinių klasių skaitovų konkursas

Gruodžio 14 dieną  progimnazijos skaitykloje vėl skambėjo poezijos posmai. Šį kartą – Anzelmo Matučio, kurio gyvenimas neatsiejamas  nuo Alytaus miesto istorijos.  Ir proga buvo neeilinė. 2023 m.  sausio 7 d. minėsime 100-ąsias šio puikaus vaikų poeto gimimo metines.

Konkursui  buvo atrinktas puikus dvidešimtukas – patys geriausi priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai ir 1-4-ųjų klasių skaitovai. Juos vertino kompetentinga komisija: progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Mažeikienė, specialioji pedagogė Asta Bagdonavičienė ir komisijos pirmininkė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Silvija Cegialienė. Žiuri  teko tikrai nelengvas darbas, nes puikių deklamatorių buvo daugiau nei prizinių vietų. Po emocingo pasitarimo buvo paskelbti nugalėtojai.

Pirmiausia buvo išrinkti geriausieji priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, 1-2-ų klasių grupėje. Čia geriau sekėsi deklamatoriams – mergaitėms. III-oji vieta atiteko 1a kl. mokinei Žemynai Miliauskaitei (mokytoja Aldona Klimavičienė).  II-oji vieta skirta 2a kl. mokinei Elzei Kazlauskaitei (mokytoja Vilija Česnauskienė). O  I-ąja vieta džiaugėsi taip pat 2a kl. mokinė Emilija Vaišnoraitė.

Po to buvo vertinami 3-4–ų klasių skaitovai. Vyresniųjų grupėje geriau „suvaldė žodį“ berniukai.  III-oji  vieta atiteko 3a kl. mokiniui Gabrieliui Sartanavičiui. II-oji vieta skirta taip pat 3a kl. mokiniui Majui Kivarui (mokytoja Rūta Pavasarienė). I-ąją vietą užėmė 4a kl. mokinys Gabrielius Gudaitis (mokytoja Raimonda Jurgaitytė).

Emilijai Vaišnoraitei ir Gabrieliui Gudaičiui tuo pačiu atiteko garbė atstovauti  progimnaziją respublikiniame skaitovų konkurse. Linkime jiems sėkmės!